בוגרים מספרים על למידה עם YouCube


עדי לוי


שמי עדי לוי. אני גרה בקרית אתא, בוגרת מגמת פיזיקה במסגרת התיכון הוירטואלי. 

סיימתי את לימודי הפיזיקה בציון סופי 97 ב"ה. 

הציון הזה, שציינתי למעלה, ממש לא הגיע מעצמו. הוא דרש ממני הרבה השקעה, משמעת עצמית, הבנה מעמיקה של החומר והרבה כוח רצון. 

מניסיוני האישי בלימודי הפיזיקה, אני יכולה להצביע על האתר יוקיוב כאחד מהגורמים העיקריים להצלחה שלי במגמה, לא רק בציון הגבוה אלא באהבה של ממש למקצוע ולחומר הנלמד. 

האתר נתן לי את האפשרות לחזור על החומר באופן הכי מסכם  והכי מפורט שיכולתי לבקש. 

מעבר לפעילות האינטרקטיבית של כל קיוב , המכילה את כל החומר והדגשים החשובים של אותו נושא, קיימים סיכומים מפורטים שמוסברים כל כך טוב עד שכמעט ולא צריך מורה בכלל !                                                            

בנוסף לסיכומים שקיימים לכל נושא, ישנם גם סיכומי פסיפס אשר מאחדים ומגבשים מסה גדולה של חומר לכדי כמה דפים בודדים מה שמהווה יתרון גדול לפני מבחנים מסכמים / בגרויות /  מתכונות . 

בנוסף לכל, קיימים גם פורומים באתר המיועדים לשאלות של התלמידים על דברים שאינם ברורים בתוך הקיוב. המענה על השאלות מגיע מהר ובצורה מפורטת. יתרון ענק לתלמידי פיזיקה האבודים חיוך                                       

ובנימה אישית, אני יכולה לומר כיום שלא הייתי מגיעה ליכולות ולהישגים שהגעתי אליהם בלימודי הפיזיקה ללא האתר הזה. מעבר לאתר שמגבש את כל החומר בפיזיקה בצורה מפורטת ומעניינת, הוא משמש כ"גב" וכבטחון לתלמיד שיודע שאם הוא יעבור על הקיוב באופן מסודר וישקיע את הזמן הדרוש בהבנת הסיכומים - הוא מוכן לכל שאלה שתינתן לו. שהרי ביטחון הוא לעיתים המפתח להצלחה.                                                       

לכן, אני ממליצה על האתר בחום ובטוחה שעם תחילת השימוש בו, כבר תבינו כמה הוא מועיל, ואיך לא ידעתם עליו קודם ?!

______________________________________________________________________________________________________


שירה אלקובי 


שמי שירה אלקובי , מקרית שמואל(חיפה) . בפיזיקה קבלתי ציון סופי 94.


במהלך שלוש שנות הלימוד שלי לפיזיקה נעזרתי רבות ביוקיוב.

לא פעם תתקלו במצב בו פספסתם שיעורים וחסר לכם נושאים בלימוד, מה שמביא אותכם למצב בו גם בשיעורים הבאים לא תבינו מה המורה מלמד ..

בעזרת יוקיוב תוכלו להשלים את החומר שחסר לכם בזמנכם הפנוי.

לי אישית יצא הרבה פעמים בתקופות העמוסות ללמוד נושאים שלמים רק מיוקיוב . ההסברים והשאלות הבאות אחריהם מעבירות את החומר בצורה טובה וייסודית וכך ניתן להדביק את הקצב של הכיתה ולחזור להבין בשיעורים .

אני ממליצה בחום להשתמש ביוקיוב במשך השנה ולעבור כל הנושאים גם לפני המבחן, זאת הדרך הכי טובה מבחינתי לחזור על החומר שנלמד בתחילת השנה וכבר נשכח.

לפני מבחנים אני ממליצה להדפיס את דפי הסיכום שמכילים את הדברים החשובים והם גם קצרים כך שנוח לקרוא אותם לפני המבחן.

בהצלחה. בטוחה שתצליחו חיוך

שירה

________________________________________________________________________________________________


דביר סנדרס


דביר סנדרס, אלעד. ב"ה סיימתי את פיזיקה בציון 94.

הטיפ שלי לקחת ברצינות את היוקיוב אף על פי שזה באינטרנט , אז נראה שזה דבר שאפשר "לחפף" ולעשות פחות ברצינות , רצוי ממש לשבת ולעשות כל תרגיל ברצינות ואם לא מבינים אז כמובן שלשאול! 

ושיהיה ב"הצלחה.

דביר.

____________________________________________________________________


לינוי שלמהלינוי שלמה, סיימתי בציון סופי 90.

המסע שלי עם יוקיוב התחיל כאשר למדנו מכניקה ונגמר בסוף י״ב כאשר סיימנו חשמל. המורה הציג את הפורמט ואכן חששנו מעט מהקונספט. החששות שלנו התגלו כלא מוצדקות בכלל משום שהיום, אחרי תהליך ארוך סיימתי ברוך ה׳ עם ציון שאני יותר משמחה בו. אני יכולה להגיד בלב שלם שללא יוקיוב, זה לא היה מתאפשר.


באתר ישנם קטעי מידע אשר מחייבים אותך להבין ולהעמיק בנושא בכדי לענות על השאלות שמגיעות ישר אחר כך. בסוף כל קיוב (שלרוב כולל הרבה שאלות- אך התרגול הוא הבסיס להצלחה בפיזיקה ) יש שאלות סיכום שמאפשרות לפתוח את הקיוב בנושא הבא. על שאלות הסיכום ניתן לענות בעזרת דפי הסיכום שגם הם מצורפים לקיוב. הדפים מכילים תקציר של הקיוב .

אז אחרי שקראנו את קטעי המידע לעומק, ענינו על שאלות הקיוב, קראנו את דפי הסיכום וענינו על שאלות סיכום ,אין אחד שלא מרגיש הקלה . ההקלה מגיעה מסיבה פשוטה מאוד- הבנו את הנושא!


האתר כל כך מקיף ודואג ״לסגור את כל הקצוות״ כך שכולם יכולים לצאת ״מומחים״ בחומר.

העבודה רבה, אך משתלמת בסופו של דבר.

״יגעת ומצאת-תאמין״ ( מגילה ו עמוד ב)

לינוי.

_____________________________________________________________________________________________


אלקנה קולטקרשמי אלקנה קולטקר , גר בדימונה . סיימתי פיזיקה ציון סופי 97.


טיפים: אגיד את זה כבר בהתחלה, פיזיקה הוא לא מקצוע פשוט, בכלל! הוא ללא ספק המקצוע הכי מסובך בשל היותו גם בעל חומר תאורטי וגם חומר טכני. ואתר יוקיוב עזר לי מאוד ללמוד כמו שצריך ולהוציא את ה97 שאליו שאפתי. צריך להשתמש באתר הזה כמו שצריך!

אגיד לכם דברים שהסקתי לבד והתמדתי בהם בעת השימוש ביוקיוב:

1. קודם כל, תתנו דגש ענק לאזור האדום של "שימו לב" יש שם הערות ממש חשובות שיכולים להציל לכם שאלת בגרות.

2. אם אתם. לא מבינים משהו, אל תמהרו לשאול בפורום, תחזרו שוב על הנאמר, או שתחפשו משהו דומה. ורק בסוף תשאלו אם השאלה ממש לא סוגרת לכם פינה במוח. אבל אל תניחו שזה המקור הראשי שיענה לכם על השאלות. 

3. כמו כן, בסוף כל נושא בקיוב מסוים, כדאי שיהיה דף לצידכם ותרשמו כל הדברים החשובים--הגדרות, נוסחאות, משפטים חשובים ואת זה תשננו כל הזמן, בנוסף לדפי הסיכום. כמו כן, כדאי להוסיף מסקנות משאלות בכלל ושאלות אמריקאיות בפרט - כי היישום התאורטי הכי מתקיים שם וללא זה - כל החלק הטכני לא שווה את זה. תמיד תסכמו, אתם לא תבינו כמה זה יעזור לכם בתרגולים ובעיקר כחזרה אחרונה לפני מבחן.

4. אל תמהרו לסיים קיוב או שאלה, תנסו להבין עד הסוף, ורק בסוף אם לא הבנתם ואין מי שיעזור - תנחשו. ושאלות כאלה תמיד כדאי לחזור שוב ושוב ולהבין את הבסיס.

- לסיכום, אתר יוקיוב יוכל לתת לכם ללא ספק את ה100 בפיזיקה, רק בתנאי שתשתמשו בו כמו שצריך, באיטיות ולא בחיפזון - בין אם בעניין שאילת השאלות ובין אם "לסיים ת'קיוב כמה שיותר מהר ". 

שיהיה לכם בהצלחה רבה!

ואל תשכחו - פיזיקה זה מקצוע לחיים!

אלקנה.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

נועה אברמוב 


נועה אברהמוב, חולון. ציון סופי 96

כשלומדים חומר חדש בכיתה, בהתחלה כל נושא הוא מבלבל ולא מובן. יוקיוב נותן אפשרות לתרגל את החומר, ללמוד איך פותרים תרגילים בנושא וזה נעשה בהדרגה משאלות פשוטות לשאלות מסובכות יותר ועד לרמת בגרות, עם הסברים ממש טובים, ככה שבסוף הקיוב מגיעים למצב שאפשר לפתור שאלות בגרות בנושא ומקבלים כלים חשובים להצלחה.

חשוב לעבוד ביוקיוב ברצינות, לפתור בעצמך את התרגילים גם אם התשובה לא נכונה ויירד הציון בסוף הקיוב, עדיף ציון נמוך בקיוב (שאותו אפשר לשפר בניסיון מענה חוזר) ולדעת שפתרת את התרגיל כמה פעמים שצריך עד שהבנת את התשובה בעצמך.

אני גם ממש ממליצה להדפיס את הסיכומים של כל נושא ואז להוסיף עליהם הערות בזמן השיעור, במקום לסכם במחברת כי זה סתם מסורבל ומיותר, והרבה יותר נוח ללמוד מדפי הסיכום של יוקיוב.

לסיכום, בהצלחה בלימודי פיזיקה ובכלל.

נועה.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

גיתית ברכה


קוראים לי גיתית ברכה ואני גרה באלעד. וסיימתי את לימודי הפיזיקה בהצטיינות.

התחלתי ללמוד פיזיקה בכיתה י' בתיכון הוירטואלי. היוקיוב היה חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה שלי בשנים אלו. בזכות היוקיוב למדתי פיזיקה, העמקתי את ההבנה שלי בחומר הלימוד ורכשתי מיומנויות למידה עצמית אשר ללא ספק יועילו לי בהמשך.

מהניסיון שלי אני ממליצה לכם לחלק לעצמכם כל קיוב לחלקים וכל יום לעשות חלק. זה יקל עליכם ויעזור לכם להבין ולעבד את החומר יותר טוב.

בנוסף, מכיוון שהשאלות הן במחשב לפעמים יש נטייה לעבוד קצת פחות מסודר ו"לחפף" במהלך הפתרון. כי גם ככה אף אחד לא יסתכל על מה שכתבתם בדף...

זה מתכון לטעויות חישוב קשות!! תשקיעו גם במחברת, תכתבו הכל במסודר ובכך תמנעו טעויות מיותרות.

היו פעמים שהיה לי קצת קשה להתרכז ולהכניס את עצמי למצב של למידה בגלל לחץ או עומס. בכל זאת אין מי שיעמוד לכם על הראש כמו בתיכון וידאג שתלמדו גם כשאין לכם כוח או מוטיבציה.

לכן במקרים כאלה אני מציעה לכם לקבוע עם חבר/ה ולעשות את הקיוב ביחד. לי זה ממש עזר ואפילו הפך את זמן הלמידה למהנה.

זאת ועוד, אני ממליצה לכם שבזמן שאתם קוראים את חומרי הלימוד מהקיוב, לפני שאתם נגשים לפתרון השאלות, תכתבו לעצמכם במחברת בנקודות מה חשוב לזכור/ מה למדתם מקטע זה. תשמרו את מה שכתבתם מכל הקיובים ותצרו לעצמכם מחברת עם סיכומים. בכך תוכלו לקרוא לפני כל מבחן את מה שאתם חשבתם שחשוב לזכור...

ולסיום אתן לכם עוד טיפ אחד שתמיד יכול לעזור, תאמינו בעצמכם וביכולות שלכם ומשם השמיים הם הגבול!!

הרבה בהצלחה במהלך הדרך

גיתית

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

מיכל קמינר


שמי מיכל קמינר מקרית מוצקין , סיימתי את לימודי הפיזיקה בציון 97.

התחלתי ללמוד פיזיקה בכיתה י"א , ולמרות שלא הייתי נוכחת ברוב השיעורים , נעזרתי במתרגל מתן יצחק ,במערכת יוקיוב כדי להשלים את כל החוסרים ולסיים בהצטיינות. 

אני מאוד ממליצה להבין היטב את העקרונות , ללמוד כדי לדעת , ולא רק כדי להצליח בבגרות.

הלמידה מהקיובים ,דפי הסיכום של יוקיוב, ופתרון שאלות הבגרות מאוד עזרו לי להצליח. מעבר להבנת נושאי הלימוד בפיזיקה פתחתי יכולות משמעותיות לחיים כמו : מסירות השקעה והתמדה.


התקבלתי ללימודי רפואה בלימודי העתודה , ואני יודעת  שללא צל של ספק לימודי הפיזיקה הובילו אותי והיוו חלק משמעותי בקבלה למקצוע הרפואה.


מאוד ממליצה להשתמש במערכת היוקיוב , מאחלת לכל המשתמשים במערכת המון הצלחה .

מיכל

_____________________________________________________________________________________________________________________________

נועה חניה


שמי נועה חניה, גרה במורשת. ב"ה סיימתי בציון סופי 98.


במהלך לימודי הפיזיקה שלי נעזרתי המון ביוקיוב, האתר היווה חלק ניכר בהבנה ובלמידה שלי במהלך כל 3 השנים. אני ממליצה להיעזר ביוקיוב כאשר פספסתם שיעור על נושא מסוים, אך גם כמקור לתרגול והבנה יסודית של החומר. אני ממליצה לפני תחילת התרגול של נושא מסוים, לוודא שהבנתם את הרעיון התאורטי שלו עד הסוף ואת כל העקרונות שבבסיסו- לבצע את הפעילות האינטראקטיבית ולקרוא את הסיכום ולא להתייאש או לעבור הלאה לפני שהבנתם עד הסוף. לעתים זה נראה ארוך אך הזמן שתשקיעו בהבנה הבסיסית עשוי לחסוך לכם זמן רב של ניסיונות תרגול רבים ואפילו תסכול לא מוצדק.

כאשר אתם לא מבינים נושא או רעיון עד הסוף אל תתייאשו מלנסות להבין ואל תתביישו לשאול בפורומים השונים כי ההבנה העמוקה היא המפתח להצלחה בתרגול. אל תמהרו לסיים את הקיוב רק כדי להגיש אותו, בסופו של דבר אם תתאמצו להבין את העקרונות ואת התשובות לשאלות (גם אלו שלא הצלחתם) אתם תצאו מורווחים.
 
אני מאוד ממליצה על למידה מהאתר גם לקראת מבחנים- לעבור על הסיכומים וכן סיכומי הפסיפס ורק אז להתחיל לתרגל מהחוברת של הבגרויות. ככה החומר מסודר בראש ואפשר לתרגל ברצף ובצורה מסודרת.

ולסיום- אל תשכחו גם להאמין בעצמכם וביכולות שלכם!! אתם לא הראשונים שעושים את הבגרות ואתם בהחלט יכולים לסיים בציון טוב אם רק תתמידו ותלמדו.
בהצלחה רבה,
נועה.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________


רועי דיין


שמי רועי דיין , אני מבת ים . סיימתי ב"ה בהצטיינות.
בכל שלוש השנים  השתמשתי ביוקיוב , מתחילת כיתה י' ועד סוף כיתה י"ב . והאתר מאוד עזר לי להצליח.

נגשתי בי"ב לבגרות במכניקה , וחזרתי על הנושאים שלמדתי בי"א לבד רק עם יוקיוב . הנושאים מקוטלגים בצורה נוחה , שאלות הבגרות ממוינות בכל נושא באלבום הפתרונות. ביוקיוב יש את הכל , לא הייתי צריך לחפש באתרים אחרים , זה חוסך המון זמן יקר.

לתלמידי הפיזיקה אני ממליץ בחום על יוקיוב . האמינו בעצמכם ותחשבו על איזה ציון אתם רוצים לראות חודש אחרי הבגרות. 
וחוץ מכל מה שיש ביוקיוב  וחוץ מכל ההשתדלויות ,  צריך גם תפילות חיוך

המון בהצלחה!
רועי דיין .

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

אשכר כהןשמי אשכר כהן, מהקריות, וסיימתי את לימודי הפיזיקה בתיכון בציון סופי 99.

הרבה פעמים כשלומדים חומר חדש, הוא נראה קצת מבלבל ומלא בדברים שצריך לזכור, ההבנה המלאה של הדברים מגיעה רק לאחר תרגול פרקטי של החומר. יוקיוב מכיל את כל ההסברים הנדרשים והוא משלב תרגול מקיף ,עם פידבק מיידי ומפורט. 

אני מאמינה שהתרגול הזה, במיוחד כשהוא מגיע לאחר למידה של חומר חדש, מאוד עזר לי להבין את הנושאים הנלמדים לעומק ולהגיע מוכנה יותר לפתירת שאלות מבגרויות. 

אני ממליצה על השימוש ביוקיוב כחלק מתהליך הלמידה הסדיר, ומציעה שגם אם לאחר קריאת פסקת ההסבר מספר פעמים אתם לא מרגישים בטוחים בחומר, תנסו בכל זאת לפתור את השאלות, בצמוד להסברים ולדף הסיכום.

הכי חשוב בפיזיקה זה להבין את העקרונות,  אי אפשר להבין את העקרונות רק מקריאה , גם מהשיעורים בבית הספר לא קל להבין את העקרונות.  אחרי שעשיתי את הקיובים הרגשתי שממש הבנתי את העקרונות בצורה טובה. וההבנה הטובה היא שעזרה לי להצליח במבחנים בבית הספר ובמבחני הבגרות.

בהצלחה!

אשכר.
____________________________________________________________________________________________________

הודיה טייטלבויים


שמי הודי'ה טיטלבוים מקרית מוצקין. סיימתי את לימודי הפיזיקה שלי בתיכון הוירטואלי בציון 99 ב"ה.

התחלתי בלימודי הפיזיקה  בכיתה י"א(כמה חודשים לאחר תחילת שנה) , והייתי צריכה להשלים את החומר של כיתה י' בעצמי ולשם כך נעזרתי ביוקיוב.


האתר נתן לי מענה לכל: הסברים מפורטים-שלא מסבכים ,  מונגשים  בצורה הטובה ביותר ובמילים  פשוטות  שכל אחד מסוגל להבין.
 כמו כן, שאלות מעמיקות וחשובות מכל מיני היבטים ואנימציות שמסייעות להמחשת החומר הנלמד.

בסוף כל קיוב הדפסתי את הסיכום וזו הייתה דרך טובה ויעילה לחזרה על החומר לקראת המבחנים.

יתרון נוסף היה שגם אם הייתי מפספסת שיעור ולא היה לי זמן להשלים אותו, ידעתי שכל החומר מסוכם ומוסבר ביוקיוב וכך בעצם באופן עצמאי יכולתי ללמוד את הנושא בזמן שבחרתי.

ברצוני להדגיש כי בלימודי הפיזיקה, חשוב בראש ובראשונה להבין את העקרונות ואת הבסיס. לצורך כך, יש להקדיש זמן רב, כי ללא הבנת הבסיס יהיה קשה להמשיך ולהתקדם.

המלצה ממני - התחלתם קיוב (נושא כלשהו או גם תת נושא) סיימו אותו. כך לא יקטע לכם חוט המחשבה וההבנה. 

מאחורי הציון שקיבלתי  עומדות שעות של השקעה רבה, התמדה וכוח רצון רב. יוקיוב הוא אתר מעולה , יוקיוב לבד לא  לא מספיק, נדרשת השקעה רבה. תלמידים שישקיעו יוכלו להצליח ביוקיוב.


תזכרו כי : "הצלחה לא באה אלייך- אתה הולך אליה" (מרווה קולינס).
 בהצלחה רבה!

שיר גנות

שמי שיר גנות ואני גרה בחולון. סיימתי ב"ה את מגמת פיזיקה בהצטיינות .
השתמשתי ביוקיוב בכל שלוש השנים מכיתה י' עד כיתה י"ב.

יוקיוב הוא מתנה- הוא מכיל את כל החומר הלימודי בפיזיקה כולל דוגמאות, הסברים מעמיקים שחלקם אפילו חורגים מעט מהחומר הנלמד בתיכון (כדי לחדד את ההבנה הכללית), סיכומי פסיפס שמסדרים את החומר במוח (די הכרחי, משום שכמות החומר גדולה מאוד), מענה על שאלות של חוסר הבנה, והכל זמין (כמעט) תמיד!
אחד היתרונות המובהקים של יוקיוב על פני למידה בכיתה רגילה הוא שהוא מכיל בתוכו הסברים מפורטים על כל החומר לבגרות בפיזיקה- מה שלא תמיד מספיקים ללמד בכיתה רגילה.

אני לא הייתי מגיעה להישגים שלי ולהבנה הכוללת שלי בפיזיקה אילו יוקיוב לא היה קיים- במיוחד כי לא הצלחתי למצוא הרבה חומר בפיזיקה בעברית באינטרנט, כך שבלעדיו לא יכולתי ללמוד עצמאית מה שלא הבנתי ולא שמו עליו דגש בכיתה.
מה שהכי עזר לי להתקדם בלימודי במגמת פיזיקה היו השאלות ששאלתי ביוקיוב. 

הטיפ שלי לפיזיקה בפרט ולחיים ככלל הוא שתמיד תסתכלו על דברים בסקרנות, ותנסו להבין אותם מכל הכיוונים והזוויות. זה יעזור לכם לשלוט בחומר, להבין אותו ואפילו לאהוב אותו.

___________________________________________________________________________________________________
חיים כהן


שמי חיים כהן מנהריה , סיימתי את לימודי הפיזיקה בציון 96.

לתלמידי הפיזיקה , אני ממליץ לעבוד עם יוקיוב גם לתלמידים שלומדים עם מורה בבית ספר עם מורה רגיל. בשיעור המורה לא תמיד מסביר הכל , לא תמיד הכל ברור , ביוקיוב הכל נמצא במקום לפרטי פרטים.

 בנוסף, גם אם השיעור היה מושלם והיה בו את הכל , המעבר על היוקיוב אחרי השיעור יכול לעזור לך להפנים טוב יותר את השיעור, ולראות שמבינים את כל היישומים השונים של הנלמד.

ביוקיוב אפשר לזהות טעויות מהר, בלי יותר מדי צורך לחפש מישהו לשאול. לכן הוא מתאים ללמוד עצמי.

בהצלחה

חיים


________________________________________________________________________________________________________________________________________


שי קורדנה


שמי שי קורדנה אני גר ביהוד.

ניגשתי לבגרות בפיזיקה בשנת 2018 וסיימתי עם ציון סופי של 98. 

בגלל שהיו לי בעיות במערכת והפיזיקה נפל לי על שעות במערכת של בית הספר, למדתי בעיקר עם יוקיוב .

אני יכול להגיד בוודאות שהיוקיוב הוא זה שהסתמכתי עליו יותר מהשיעורים והוא זה שעזר לי להבין יותר טוב את החומר. 

היוקיוב מסכם את כל העקרונות במילים פשוטות, והוא מאוד עוזר בתרגול הנושאים. אני ממליץ לכל תלמיד להשתמש ביוקיוב לא רק כדי להצליח אלא גם כדי לדעת.

בהצלחה וכל טוב,

שי .


שינוי אחרון: 23/06/2024, 09:51